Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Vive Tauron Kielce zwycięzcą Ligi Mistrzów

Po raz pierwszy w historii klub z Polski wygrał Ligę Mistrzów piłkarzy ręcznych - najbardziej prestiżowe rozgrywki szczypiornistów na świecie. Tuż przed turniejem Vive nie było traktowane przez bukmacherów i komentatorów jako faworyt. Nie brakowało ekspertów, którzy umieszczali kielecki klub na ostatnim, czwartym miejscu w swoich przewidywaniach. Tymczasem Vive w półfinale pokonało pełną gwiazd drużynę Paris Saint-Germain, a w szalonym meczu z Veszprem zdobyło miano najlepszej drużyny Starego Kontynentu. Jeszcze w 46 minucie Vive przegrywało dziewięcioma bramkami (19:27). W niespełna kwadrans zdołało odrobić straty i doprowadzić do dogrywki (29:29). Ta nie przyniosła rozstrzygnięcia (35:35) i o losach spotkania musiały zdecydować rzuty karne. Zimną krew do końca zachowali Marin Sego i Sławomir Szmal, którzy obronili po jednym karnym, zapewniając swojej drużynie historyczny sukces (39:38).