Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Historia Polski jest zazwyczaj okrojona do czasów powstania władztwa Mieszka

Historia Polski jest zazwyczaj okrojona do czasów powstania władztwa Mieszka – Historia Polski jest zazwyczaj okrojona do czasów powstania władztwa Mieszka, które doprowadziło do powstania państwowości oraz narodowości polskiej. Jednak przed plemionami słowiańskimi wiemy o Celtach i Germanach zamieszkujących obecne ziemie polskie. Np. przez kilkaset lat na pomorzu żyli germańscy Goci i  Gepidzi. Na południu istnieje szereg śladów po osadnictwie Celtów. Prawdopodobnie rzeźba kultowa niedźwiedzia ze Ślęży jest celtyckiego pochodzenia.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…

Więcej faktów

Triceratopsy miały dzioby podobne do papuzich, kształtem przypominające – Triceratopsy miały dzioby podobne do papuzich, kształtem przypominające też pyski współcześnie żyjących nosorożców czarnych. Papugi żywią się owocami i orzechami, a nosorożce dzięki dziobowatym pyskom mogą łatwiej zrywać liście z drzew niż skubać trawę. Zatem prawdopodobnie triceratopsy również żerowały na orzechach, owocach i liściach drzew, a nie pasły się trawą.
Korytozaur miał grzebień, w którym znajdowały się drogi nosowe. Gdy zasysał – Korytozaur miał grzebień, w którym znajdowały się drogi nosowe. Gdy zasysał powietrze, przeraźliwie trąbił.