Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Oliver Bierhoff z reprezentacji Niemiec strzela "złotego" gola

Oliver Bierhoff z reprezentacji Niemiec strzela "złotego" gola drużynie Czech w finale Mistrzostw Europy na stadionie
Wembley w Londynie w 95. minucie spotkania, 30 czerwca
1996 r., doprowadzając swój zespół do zwycięstwa 2–1.

Tzw. złote gole obowiązywały na dwóch Mistrzostwach Europy (1996 i 2000) oraz dwóch mundialach (1998, 2002). Obliczone
były na przydanie dynamizmu rozstrzygającym remisowy bilans bramkowy półgodzinnym dogrywkom meczowym: według nowych zasad spotkanie kończyło się bezpośrednio w chwili, w której którakolwiek z drużyn w doliczonym czasie strzeliła bramkę (przy braku której zwycięzcę wskazywałaby, jak wcześniej i teraz, seria rzutów karnych). Obok opisanej powyżej sytuacji z Wembley znalazły one zastosowanie również w finale Euro 2000, gdy Francuz David Trezeguet w 103. minucie spotkania pozbawił złudzeń Włochów, podwyższając ostateczny wynik na 2–1.

"Złoty gol" nie był jednak obowiązkowy: niektóre spotkania rozstrzygały się według starych zasad, zależnie od woli organizatora, inne z kolei opierały się na tzw. srebrnym golu
(który nie przerywał całej dogrywki, a jedynie decydował, czy druga połowa doliczonego czasu zostanie przeprowadzona). Wszystko to złożyło się na ogromny chaos informacyjny, a w połączeniu z brakiem oczekiwanej dynamizacji gry, ostatecznie w 2004 r. FIFA zawiadomiła o zarzuceniu polityki tak złotych, jak i srebrnych