Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#architektura

poczekalnia
Dysk genetyczny został znaleziony w Kolumbii, ma średnicę 22 centymetrów oraz waży ok. 2 kilogramy. Przedmiot ten został wyrzeźbiony w lidycie, osadowej skale krzemionkowej, składającej się z chalcedonu, kwarcu oraz pirytu. Na dysku pokazano proces powstania istoty ludzkiej: znajdują się tam organy reprodukcyjne mężczyzny oraz kobiety, moment poczęcia, rozwój płodu oraz narodzenie się niemowlęcia. Badacze szacują, że artefakt ten może mieć ponad 6000 lat.
poczekalnia
Zigguraty to budowle sakralne tworzone przez Sumerów. Podstawę zigguratu wznoszono z suszonych cegieł, natomiast zewnętrzne ściany tarasów wykonywano z cegieł wypalanych. Z tarasu na taras prowadziły pochylnie rampy albo schody. Liczba pięter zigguratu wahała się od 2 do nawet 7. Budowlę zwieńczała świątynia lub kaplica, która wg Sumerów była miejscem odwiedzanym przez bogów. Najwyższy ziggurat miał 91 metrów wysokości i ustępował w starożytności tylko egipskim piramidom.
Sigirija to zespół pałaców oraz fortyfikacji zbudowany na szczycie prawie 200-metrowej skały. Rozkład budowli w Sigiriji został zaplanowany od samych podstaw, a plan terenu jest uznawany za bardzo rozbudowany oraz pomysłowy. Całość budowli zawierała domy mieszkalne, zbiorniki na wodę, spichlerze oraz fortyfikacje, strzegące dostępu do środka. Sigirija jest datowana na V w.n.e. jednak do dziś nie wiadomo dokładnie w jaki sposób została zbudowana.
Kompleks budowli Longyou składa się z 24 sztucznie wydrążonych jaskiń. Budowle te są zadziwiających rozmiarów, gdyż każda grota ma powierzchnię ok. 1000 metrów kwadratowych, a sufity wznoszą się na wysokość aż 30 metrów. Całkowity obszar jaskiń przekracza 30.000 metrów kwadratowych. W jaskiniach znajdują się równomiernie rozmieszczone filary podtrzymujące sufit, a ściany, sufit oraz kamienne kolumny są jednolicie ozdobione śladami dłuta w szeregu równoległych rowków. Do dziś nie wiadomo kto i dlaczego zbudował te struktury.