Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

MPB

Zamieszcza fakty od: 7 kwietnia 2016 - 23:03
Ostatnio: 27 marca 2017 - 1:00
  • Faktów na głównej: 44 z 54
  • Punktów za fakty: 1047
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 
poczekalnia
11 czerwca 2010 podczas towarzyskiego meczu z Chorwacją w Kielcach Karol Bielecki doznał poważnego urazu lewego oka, w wyniku którego utracił w nim wzrok. 18 czerwca 2010 r. Karol ogłosił zakończenie kariery sportowej. Jednak kilka dni później oświadczył, że po przejściu rehabilitacji, mimo negatywnych opinii lekarzy, zamierza podjąć próbę powrotu do gry w piłkę ręczną. Można powiedzieć, że zaczynał wszystko od nowa. Miał problemy z przejściem z pokoju do pokoju, z jazdą samochodem, nie miał poczucia odległości i szerokości, nie mógł utrzymać równowagi. Godzinami na rehabilitacji trenował w niebieskim pomieszczeniu starając się złapać niebieską piłkę zawieszoną na sznurku. Dzięki niesamowitej sile charakteru i determinacji, niecałe 3 miesiące po kontuzji, zagrał już swoje pierwsze spotkanie w Bundeslidze zdobywając 11 bramek i zostając najlepszym zawodnikiem meczu.
22 listopada 1986 roku w walce o mistrzostwo świata wagi ciężkiej organizacji WBC Mike Tyson zmierzył się z Trevorem Berbickiem. Przystąpił do walki z okropnym bólem, ponieważ kilka dni przed nią zaraził się rzeżączką. Mimo to, udało mu się pokonać swojego przeciwnika przez nokaut już w drugiej rundzie. Tym samym Mike Tyson w wieku 20 lat 4 miesięcy i 22 dni został najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej w historii boksu zawodowego.
Jeden z najwybitniejszych dziennikarzy muzycznych w Polsce. Autorytet wielu cenionych i popularnych dziś artystów. Od lat związany zawodowo z radiową Trójką, ale występujący również w telewizji. Dziennikarz jest bardzo rzadkim przypadkiem osoby, która zyskała wielką popularność nie poprzez bycie osobą krzykliwą i kontrowersyjną, ale poprzez inteligencję, wysokie poczucie humoru oraz przyjemny styl bycia.
zarchiwizowany
W latach 2004-2006 Zbigniew Stonoga był przewożony 63 razy do różnych zakładów karnych w sumie spędzając ponad 200 dni w samochodzie transportowym.
zarchiwizowany
Youtube.com jest obecnie jedną z najpopularniejszych stron internetowych na świecie. Być może niektórym ciężko w to uwierzyć, ale tak popularne kanały, jak 5 Sposobów na, SA Wardega, AdBuster, Abstrachuje i wiele innych jeszcze kilka lat temu nie istniały, a dziś można śmiało powiedzieć, że odgrywają one istotną rolę w kształtowaniu się polskiego folkloru młodzieżowego... a nawet powoli już nie tylko młodzieżowego. Otóż coraz więcej znanych, poważnych firm traktuje YouTube, jako coraz bardziej atrakcyjny nośnik reklamowy i równocześnie coraz częściej można zaobserwować, jak znany youtuber występuje w telewizji czy w reklamie.
Mariusz Pudzianowski jako jedyny zawodnik w historii zawodów Strongman wywalczył aż 5 razy tytuł Mistrza Świata. Tej niesamowitej sztuki udało mu się dokonać w 2002, 2003, 2005, 2007 i 2008, w którym to tytuł zapewnił sobie dopiero zwyciężając w ostatniej konkurencji. Zwycięstwo smakowało jeszcze lepiej, ponieważ do zawodów Pudzian przystąpił z poważną kontuzją łydki i nikt nawet nie przypuszczał, że przejdzie w tej edycji zawodów przez eliminacje. Mariusz jest też jedynym Polakiem, któremu udało się zdobyć tytuł Najsilniejszego Człowieka Świata.
poczekalnia
Dziennikarz urodził się 2 sierpnia 1963 roku w Koszalinie. Gdy miał osiem miesięcy, jego tata dostał posadę w stolicy. Rodzina osiadła więc w Warszawie. Kuba i jego starszy brat dorastali w dobrobycie. Ojciec był prokuratorem, sporo czasu spędzał w pracy, mama zajmowała się domem. Dziennikarz podkreśla, że z matką łączy go wyjątkowa więź. To ona kupiła mu wymarzoną perkusję i do dziś jest jej za to wdzięczny. Na perkusji amatorsko gra do dzisiaj. Kilkuletni Kubuś był bardzo grzecznym chłopcem i łatwo ulegał emocjom. Obecnie Kuba Wojewódzki to dziennikarz znany ze swojej ekscentryczności, błyskotliwych wypowiedzi i kontrowersyjnego poczucia humoru. Mimo iż wiele osób postrzega go jako - mówiąc bez ogródek - niespełna rozumu, jest on na pewno człowiekiem bardzo mądrym... co widać po jego niektórych wypowiedziach, które często pełne są wysublimowanych słów. Żeby podkreślić jak skrajnie różnie odbieraną jest on osobą, należy dodać, że w tym samym roku, kiedy zyskał miano "najbardziej znienawidzonej postaci w Polsce" wg rankingu gazety Wprost, otrzymał również Wiktora w kategorii osobowość telewizyjna.
W wieku 12 lat ważąc 28 kg i mierząc 138 cm oddał skok na odległość 128 m na Wielkiej Krokwi w Zakopanem czym zszokował cały narciarski świat. Po nim tego samego dnia skok oddało jeszcze kilkudziesięciu profesjonalistów i żadnemu z nich nie udało sie pofrunąć dalej niż na 125 metr. Po tym skoku Kamilem zainteresowały się media, a on sam dostał przydomek Funaki z Zębu. Ponadto w tym samym roku (1999) Stoch zdobył mistrzostwo świata młodzików.
Zenon Martyniuk urodził się 23 czerwca 1969 roku we wsi Gredele w województwie podlaskim. Muzyką zaczął interesować się wcześnie, gdyż już w wieku 7 lat wujkowie pokazali mu kilka pierwszych chwytów gitarowych. Instrument wciągnął go do tego stopnia, że wkrótce zaczął grać wpierw na akademiach szkolnych, później na przeglądach piosenek. Poza samym graniem, z własnej woli chodził na wiejskie zabawy, gdzie koncertowały różne zespoły. Siedział i słuchał do oporu. Oglądał festiwale w Sopocie, w Opolu i marzył, by kiedyś wystąpić na scenie podobnie jak zespoły, które występowały na tych festiwalach. W wieku 15 lat Zenon dołączył do jego pierwszego zespołu – Akord. Na początku grał na zabawach, weselach i innych tego typu imprezach. Jego kompanem był Rom, stąd Zenek potrafi również śpiewać i w języku romskim. Po zespole Akord był zespół Centrum aż w roku 1989 powstał zespół Akcent – z połączenia nazw dwóch poprzednich zespołów.
Joanna Jędrzejczyk przygodę ze sportami walki zaczęła mając dopiero 16 lat. Zaledwie po pół roku trenowania muay thai została mistrzynią Polski w boksie tajskim, a kilka lat później już mistrzynią świata w tej dyscyplinie. Od 2012 roku startuje w UFC i jest pierwszą Polką w historii, która zasiliła szeregi tej największej i najbardziej prestiżowej organizacji MMA na świecie. 12 listopada 2016, na UFC 205 w słynnej Madison Square Garden, obroniła po raz czwarty tytuł mistrzowski, pokonując jednogłośnie na punkty Karolinę Kowalkiewicz.