Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

MPB

Zamieszcza fakty od: 7 kwietnia 2016 - 23:03
Ostatnio: 26 lutego 2017 - 22:22
  • Faktów na głównej: 42 z 51
  • Punktów za fakty: 1017
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 
poczekalnia
Youtube.com jest obecnie jedną z najpopularniejszych stron internetowych na świecie. Być może niektórym ciężko w to uwierzyć, ale tak popularne kanały, jak 5 Sposobów na, SA Wardega, AdBuster, Abstrachuje i wiele innych jeszcze kilka lat temu nie istniały, a dziś można śmiało powiedzieć, że odgrywają one istotną rolę w kształtowaniu się polskiego folkloru młodzieżowego... a nawet powoli już nie tylko młodzieżowego. Otóż coraz więcej znanych, poważnych firm traktuje YouTube, jako coraz bardziej atrakcyjny nośnik reklamowy i równocześnie coraz częściej można zaobserwować, jak znany youtuber występuje w telewizji czy w reklamie.
poczekalnia
22 listopada 1986 roku w walce o mistrzostwo świata wagi ciężkiej organizacji WBC Mike Tyson zmierzył się z Trevorem Berbickiem. Przystąpił do walki z okropnym bólem, ponieważ kilka dni przed nią zaraził się rzeżączką. Mimo to, udało mu się pokonać swojego przeciwnika przez nokaut już w drugiej rundzie. Tym samym Mike Tyson w wieku 20 lat 4 miesięcy i 22 dni został najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej w historii boksu zawodowego.
Mariusz Pudzianowski jako jedyny zawodnik w historii zawodów Strongman wywalczył aż 5 razy tytuł Mistrza Świata. Tej niesamowitej sztuki udało mu się dokonać w 2002, 2003, 2005, 2007 i 2008, w którym to tytuł zapewnił sobie dopiero zwyciężając w ostatniej konkurencji. Zwycięstwo smakowało jeszcze lepiej, ponieważ do zawodów Pudzian przystąpił z poważną kontuzją łydki i nikt nawet nie przypuszczał, że przejdzie w tej edycji zawodów przez eliminacje. Mariusz jest też jedynym Polakiem, któremu udało się zdobyć tytuł Najsilniejszego Człowieka Świata.
poczekalnia
Dziennikarz urodził się 2 sierpnia 1963 roku w Koszalinie. Gdy miał osiem miesięcy, jego tata dostał posadę w stolicy. Rodzina osiadła więc w Warszawie. Kuba i jego starszy brat dorastali w dobrobycie. Ojciec był prokuratorem, sporo czasu spędzał w pracy, mama zajmowała się domem. Dziennikarz podkreśla, że z matką łączy go wyjątkowa więź. To ona kupiła mu wymarzoną perkusję i do dziś jest jej za to wdzięczny. Na perkusji amatorsko gra do dzisiaj. Kilkuletni Kubuś był bardzo grzecznym chłopcem i łatwo ulegał emocjom. Obecnie Kuba Wojewódzki to dziennikarz znany ze swojej ekscentryczności, błyskotliwych wypowiedzi i kontrowersyjnego poczucia humoru. Mimo iż wiele osób postrzega go jako - mówiąc bez ogródek - niespełna rozumu, jest on na pewno człowiekiem bardzo mądrym... co widać po jego niektórych wypowiedziach, które często pełne są wysublimowanych słów. Żeby podkreślić jak skrajnie różnie odbieraną jest on osobą, należy dodać, że w tym samym roku, kiedy zyskał miano "najbardziej znienawidzonej postaci w Polsce" wg rankingu gazety Wprost, otrzymał również Wiktora w kategorii osobowość telewizyjna.
W wieku 12 lat ważąc 28 kg i mierząc 138 cm oddał skok na odległość 128 m na Wielkiej Krokwi w Zakopanem czym zszokował cały narciarski świat. Po nim tego samego dnia skok oddało jeszcze kilkudziesięciu profesjonalistów i żadnemu z nich nie udało sie pofrunąć dalej niż na 125 metr. Po tym skoku Kamilem zainteresowały się media, a on sam dostał przydomek Funaki z Zębu. Ponadto w tym samym roku (1999) Stoch zdobył mistrzostwo świata młodzików.
Zenon Martyniuk urodził się 23 czerwca 1969 roku we wsi Gredele w województwie podlaskim. Muzyką zaczął interesować się wcześnie, gdyż już w wieku 7 lat wujkowie pokazali mu kilka pierwszych chwytów gitarowych. Instrument wciągnął go do tego stopnia, że wkrótce zaczął grać wpierw na akademiach szkolnych, później na przeglądach piosenek. Poza samym graniem, z własnej woli chodził na wiejskie zabawy, gdzie koncertowały różne zespoły. Siedział i słuchał do oporu. Oglądał festiwale w Sopocie, w Opolu i marzył, by kiedyś wystąpić na scenie podobnie jak zespoły, które występowały na tych festiwalach. W wieku 15 lat Zenon dołączył do jego pierwszego zespołu – Akord. Na początku grał na zabawach, weselach i innych tego typu imprezach. Jego kompanem był Rom, stąd Zenek potrafi również śpiewać i w języku romskim. Po zespole Akord był zespół Centrum aż w roku 1989 powstał zespół Akcent – z połączenia nazw dwóch poprzednich zespołów.
Joanna Jędrzejczyk przygodę ze sportami walki zaczęła mając dopiero 16 lat. Zaledwie po pół roku trenowania muay thai została mistrzynią Polski w boksie tajskim, a kilka lat później już mistrzynią świata w tej dyscyplinie. Od 2012 roku startuje w UFC i jest pierwszą Polką w historii, która zasiliła szeregi tej największej i najbardziej prestiżowej organizacji MMA na świecie. 12 listopada 2016, na UFC 205 w słynnej Madison Square Garden, obroniła po raz czwarty tytuł mistrzowski, pokonując jednogłośnie na punkty Karolinę Kowalkiewicz.
zarchiwizowany
Św. Mikołajów w historii było wielu, ale ten, na którym wzorowany jest dzisiejszy, urodził się w Patarze na terenie obecnej Turcji około 270 roku. Jego życiorys znany jest głównie z legend. Nie ma jednoznacznych dowodów na to, że rzeczywiście ktoś taki istniał. Pierwsze wzmianki o nim pojawiły się po ponad 200 latach po jego śmierci. Jednak jeśli wierzyć tym zapisom, to był on dzieckiem zamożnych rodziców, uproszonym przez nich w modlitwie u Boga. Od młodości odznaczał się pobożnością i wrażliwością na niedolę i trudności ludzi, zwłaszcza ludzi biednych i opuszczonych.
W wieku 5 lat dostał marskości płuca. Przez to czasami wypluwał części jego martwej tkanki. Płuco nadawało się tylko do wycięcia, a mały Wojtek po zabiegu dochodził do siebie przez dwa lata. Po operacji została nieprzyjemna blizna, która kilkakrotnie była przepustką dla Cejrowskiego na tereny zamknięte dla białych ludzi. Była kartą wstępu na sekretne obrzędy, pogrzeby, porody, odczynianie uroków Indian, według których człowiek, który przeżył takie rozharatanie ciała i od tego nie umarł, musi być obdarzony Wielką Mocą.
Urodził się w 1963 roku w Paczkowie. Jest człowiekiem, który łączy ogień z wodą. Mianowicie z jednej strony. reprezentuje część naszego narodu w polskim parlamencie, z drugiej jest piosenkarzem, który niemal odpływa grając dla swojej publiczności. Jeszcze kilka lat temu był silnie uzależniony od alkoholu. Cały jego światopogląd się zmienił, kiedy poważnie zachorowała jego najmłodsza córka. Tak jak kiedyś zarzucano mu obrażanie uczuć religijnych, tak teraz przed każdym koncertem odmawia "Ojcze nasz" oraz "Zdrowaś Maryjo".