Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Vivec

Zamieszcza fakty od: 6 marca 2015 - 9:29
Ostatnio: 22 sierpnia 2017 - 21:01
  • Faktów na głównej: 16 z 16
  • Punktów za fakty: 715
  • Komentarzy: 1
  • Punktów za komentarze: 0
 
Podczas zimnej wojny sowieci kilkukrotnie starali się stworzyć ogólnonarodową – Podczas zimnej wojny sowieci kilkukrotnie starali się stworzyć ogólnonarodową sieć komputerową. Najbardziej znanym z tych projektów był Ogólnokrajowy Zautomatyzowany System Przetwarzania Danych Księgowych oraz Informacji (OGAS). Wielką ambicją jego twórców było osieciowanie, przechowywanie, przesyłanie, optymalizacja i zarządzanie przepływem informacji, na których opierała się gospodarka. Projekt wystartował w 1962 roku(siedem lat przed powstaniem amerykańskiego ARPANETu, przodkiem dzisiejszego Internetu), jednak w latach 70. odmówiono niezbędnych środków finansowych i projekt utknął w martwym punkcie.
Charles Bossut, jeden z pierwszych historyków matematyki, sporządził listę – Charles Bossut, jeden z pierwszych historyków matematyki, sporządził listę najwybitniejszych matematyków żyjących pomiędzy 900 p.n.e. a 1800 n.e. Na 303 aż 16 było jezuitami, chociaż zakon działał jedynie na przestrzeni dwóch wieków, natomiast lista obejmuje dwadzieścia siedem wieków. Poza tym jezuici wnieśli znaczny wkład w rozwój astronomii, fizyki i sejsmologii, która nazywana jest jezuicką nauką.
Bernard Russell, wybitny matematyk i filozof, współautor(wraz z Alfredem – Bertrand Russell, wybitny matematyk i filozof, współautor (wraz z Alfredem N. Whiteheadem) fundamentalnego dzieła z zakresu podwalin matematyki - Principia Mathematica, powiedział kiedyś, że jego dzieło przeczytało w całości tylko pięć osób, w tym trójka Polaków.
Renesansowa nauka wiele zawdzięcza hermetyzmowi i okultyzmowi. – Renesansowa nauka wiele zawdzięcza
hermetyzmowi i okultyzmowi.
Kopernik w swoim dziele nieraz cytuje Hermesa Trismegistosa, który uważał Słońce za widzialnego boga. Eksperymenty Williama Gilberta zostały zainspirowane metodami alchemików.
Natomiast chęć tworzenia jak najdokładniejszych horoskopów zachęcała do odkrywania dokładniejszych metod badania gwiazd.
Wg obliczeń arabskich, średniowiecznych astronomów promień wszechświata – Wg obliczeń arabskich, średniowiecznych astronomów promień wszechświata od środka Ziemi do sfery gwiazd stałych wynosi ok. 150 milionów kilometrów. Jest to tyle ile średnia odległość Ziemi od Słońca.