Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

ovoua

Zamieszcza fakty od: 7 listopada 2016 - 12:55
Ostatnio: 23 kwietnia 2018 - 1:22
  • Faktów na głównej: 30 z 34
  • Punktów za fakty: 453
  • Komentarzy: 5
  • Punktów za komentarze: 0
 
W okresie królestwa u Chazarów obowiązkiem króla było wcześniej zadeklarować – W okresie królestwa u Chazarów obowiązkiem króla było wcześniej zadeklarować ile lat pragnie rządzić i gdyby pozostał przy sterze rządów dłużej, musiałby umrzeć. Prawo to nie zabraniało jednak zażyczenia sobie np. stu lat panowania.
Morze Kaspijskie wzięło swą nazwę od starożytnego ludu Kaspów. – Morze Kaspijskie wzięło swą nazwę od starożytnego ludu Kaspów.
Najwyższy władca Chazarów nie mógł dowodzić działaniami wojennymi ani dokonywać – Najwyższy władca Chazarów nie mógł dowodzić działaniami wojennymi ani dokonywać przeglądu wojsk, gdyż w jego obecności żołnierze musieli leżeć na ziemi nie podnosząc głowy, a gdy jechał przed nimi odległość między nim a żołnierzami była tak duża, że nie mogli go widzieć.
Chazarskich żołnierzy czekała najsurowsza kara za wycofanie się lub oddanie... – Chazarskich żołnierzy czekała najsurowsza kara za wycofanie się lub oddanie do niewoli. Jeśli oddział został pokonany, to każdy powracający zostawał zabity, a kobiety i dzieci dowódców oddawano innym w obozie jako niewolników. Niekiedy rozpoławiano każdego z nich na dwie części lub krzyżowano.
Hunowie mieli zwyczaj ukrywania dokładnego miejsca pochówku swego króla – Hunowie mieli zwyczaj ukrywania dokładnego miejsca pochówku swego króla do tego stopnia, że wszyscy grabarze byli zabijani po spełnieniu swego zadania.
Ahmad ibn Fadlan opisał pogrzeb ruskich kupców po śmierci jednego z nich, – Ahmad ibn Fadlan opisał pogrzeb ruskich kupców po śmierci jednego z nich, który zmarł kawalerem.
 Jego towarzysze "poślubili" mu jedną z młodych kobiet. Ceremonia obejmowała zabicie dziewczyny, po tym jak towarzysze zmarłego posiedli ją zamiast męża, i spalenie ciał obydwojga na jego statku.
W okresie przed przyjęciem judaizmu królowie chazarscy mieli zawsze 25 żon, – W okresie przed przyjęciem judaizmu królowie chazarscy mieli zawsze 25 żon, a wszystkie były córkami podległych im książąt, oraz 60 nałożnic wybranych spośród najpiękniejszych niewolnic.
Jednym z rozważanych w 1945 r. wariantów  ewentualnego ataku atomowego USA – Jednym z rozważanych w 1945 r. wariantów  ewentualnego ataku atomowego USA na Japonię było dokonanie próbnej eksplozji, którą mogliby obserwować emisariusze japońscy, dzięki czemu rząd japoński otrzymałby informacje o możliwościach nowej broni od wiarygodnych świadków.
W latach czterdziestych w USA wysiedlono 110 tys. Amerykanów japońskiego – W latach czterdziestych w USA wysiedlono 110 tys. Amerykanów japońskiego pochodzenia z ich miejsc zamieszkania, przenosząc ich do 10 obozów koncentracyjnych.