Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

ovoua

Zamieszcza fakty od: 7 listopada 2016 - 12:55
Ostatnio: 5 maja 2018 - 23:47
  • Faktów na głównej: 36 z 40
  • Punktów za fakty: 536
  • Komentarzy: 6
  • Punktów za komentarze: 0
 
W wyborach do parlamentu w 1991 Polska Partia Przyjaciół Piwa wyprzedziła – W wyborach do parlamentu w 1991 Polska Partia Przyjaciół Piwa wyprzedziła 20 innych ugrupowań w liczbie zdobytych mandatów. W sumie w podziale mandatów wzięło udział 30 list.
W 1952 r. kandydaturę Bieruta na posła wysunięto we wszystkich wówczas istniejących – W 1952 r. kandydaturę Bieruta na posła wysunięto we wszystkich wówczas istniejących w Polsce okręgach wyborczych.
Pierwszą siedzibą Sejmu II RP był kompleks Instytutu Aleksandryjsko-Maryjskiego – Pierwszą siedzibą Sejmu II RP był kompleks Instytutu Aleksandryjsko-Maryjskiego Wychowania Panien (dawnej żeńskiej szkoły średniej).
"Nie będę królem waszych sumień" - powiedzenie przypisywane Batoremu, – "Nie będę królem waszych sumień" - powiedzenie przypisywane Batoremu, który chciał podkreślić bezstronność królestwa w materii wyznaniowej.
W roku 1301 Żydzi Egiptu, Syrii i Izraela zostali po raz pierwszy zmuszeni – W roku 1301 Żydzi Egiptu, Syrii i Izraela zostali po raz pierwszy zmuszeni do noszenia żółtych nakryć głowy dla odróżnienia ich od wyznawców islamu.
W okresie królestwa u Chazarów obowiązkiem króla było wcześniej zadeklarować – W okresie królestwa u Chazarów obowiązkiem króla było wcześniej zadeklarować ile lat pragnie rządzić i gdyby pozostał przy sterze rządów dłużej, musiałby umrzeć. Prawo to nie zabraniało jednak zażyczenia sobie np. stu lat panowania.
Morze Kaspijskie wzięło swą nazwę od starożytnego ludu Kaspów. – Morze Kaspijskie wzięło swą nazwę od starożytnego ludu Kaspów.
Najwyższy władca Chazarów nie mógł dowodzić działaniami wojennymi ani dokonywać – Najwyższy władca Chazarów nie mógł dowodzić działaniami wojennymi ani dokonywać przeglądu wojsk, gdyż w jego obecności żołnierze musieli leżeć na ziemi nie podnosząc głowy, a gdy jechał przed nimi odległość między nim a żołnierzami była tak duża, że nie mogli go widzieć.
Chazarskich żołnierzy czekała najsurowsza kara za wycofanie się lub oddanie... – Chazarskich żołnierzy czekała najsurowsza kara za wycofanie się lub oddanie do niewoli. Jeśli oddział został pokonany, to każdy powracający zostawał zabity, a kobiety i dzieci dowódców oddawano innym w obozie jako niewolników. Niekiedy rozpoławiano każdego z nich na dwie części lub krzyżowano.