Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Słynne zdjęcie pokazywane min.

Słynne zdjęcie pokazywane min. w podręcznikach szkolnych jako przykład zbrodni UPA, w rzeczywistości wykonane zostało dwadzieścia lat przed Rzezią Wołyńską.
W 1923 roku zimą w podradomskich wioskach panował głód. Marianna Dolińska wraz ze swoją czwórką dzieci błąkała się w okolicach wsi Antoniówka, Dąbrowa Kozłowska i Siczki nie mogąc liczyć na niczyją pomoc. Stopniowo popadła w stan obłąkańczy po czym zamordowała swoje dzieci Zofię (6 miesięcy), Antoniego (3 lata), Bronisławę (5 lat) i Stefana (7 lat). Dzień później kobieta zgłosiła się na policję donosząc o popełnieniu przez siebie morderstwa. Przybyła na miejsce policja zrobiła wówczas to zdjęcie. Została umieszczona w Tworkach gdzie psychiatrzy zdiagnozowali psychopatologiczną próbą dokonania rozszerzonego samobójstwa, którego chora nie doprowadziła do końca. Zdjęcie wykonane przez policję zostało wykorzystane w artykule badającego kobietę psychiatry. Zdjęcie wykonane z innej perspektywy trafiło do Podręcznika Medycyny Sądowej.
Nie wiadomo dlaczego w latach 90-tych lustrzane odbicie zdjęcia z dorysowanymi rysami mającymi przypominać drut kolczasty zostało wykorzystane jako ilustracja zbrodni UPA.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…