Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Egzekucja Słonicy Mary.Słonica azjatycka o wadze ok. 5

Egzekucja Słonicy Mary.

Słonica azjatycka o wadze ok. 5 ton została powieszona przy użyciu dźwigu za zabicie
pomocnika swojego tresera Reda Eldridge'a.

12 września 1916 roku w Kingsport w stanie Tennessee zatrudniony dzień wcześniej w cyrku Sparks World Famous Shows jako pomocnik tresera słoni Red prowadził słonicę do sadzawki, gdzie można było ją umyć i napoić. Najprawdopodobniej gdy słonica schylała się by zjeść arbuzy, poruszył ją za uchem i właśnie to rozjuszyło zwierzę, które schwyciło opiekuna trąbą a następnie rzuciło o ziemię i gdy ten leżał nieprzytomny, Mary zmiażdżyła jego głowę nogą.

Natychmiast pojawiły się głosy żądające zabicia słonicy. Już po kilkunastu minutach od zdarzenia miejscowy kowal próbował zabić słonia, jednakże wystrzelone przez niego dwa tuziny naboi nie wyrządziły Mary większej krzywdy. Po tym jak w okolicy rozniosła się wieść o śmierci pomocnika tresera, sąsiednie miasta zaczęły odmawiać wpuszczenia cyrku. Właściciel cyrku, Charlie Sparks zdecydował się w związku z tym na publiczną egzekucję słonicy. 13 września Mary została przetransportowana koleją do Erwin.
Gdy pociąg dotarł na miejsce, na egzekucję czekało już blisko 2,5 tys. gapiów.

Podczas pierwszej próby zerwał się łańcuch, w wyniku czego zwierzę upadło, łamiąc nogi. Druga próba powieszenia Mary zakończyło się sukcesem. Zwierzę zostało pochowane przy torach,
nieopodal miejsca egzekucji.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…