Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

W sezonie 07/08 20-letni Robert Lewandowski grający wówczas w Zniczu Pruszków

W sezonie 07/08 20-letni Robert Lewandowski grający wówczas w Zniczu Pruszków został królem strzelców 1 ligi. 
Czołowe polskie kluby takie jak Lech Poznań czy Legia Warszawa były zainteresowane ściągnięciem do siebie młodego napastnika. 
Robert jak sam przyznawał, najchętniej przeniósłby się do Legii w której grał jeszcze jako junior. 
W tym czasie jednak, działacze Legii zdecydowali się na zakup 25-letniego Mikela Arruabarreny grającego w 2 lidze hiszpańskiej. 
Mirosław Trzeciak - dyrektor stołecznego klubu zadzwonił wówczas do prezesa Znicza Pruszków i powiedział  „Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy nowego piłkarza, Arruabarrenę”. 
Ostatecznie Roberta Lewandowskiego zakupił Lech Poznań. Już dwa lata później "Lewy" został królem strzelców Ekstraklasy i przeszedł do Bundesligi. 
Mikel Arruabarrena pozostał natomiast w Legii tylko pół roku, zdobywając zaledwie jednego gola (w pucharze Polski) w 10 spotkaniach. 
Dzisiaj Lewandowski ma na koncie m.in. 68 występów w rep. Polski, tytuł króla strzelców ligi niemieckiej, 3 mistrzostwa Niemiec czy tytuł piłkarza sezonu Bundesligi. 32-letni obecnie Arruabarrena  po odejściu z Legii błąkał się po 2 i 3 lidze hiszpańskiej. Od dwóch sezonów gra w Primera Division gdzie zdobył łącznie 17 goli.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…