Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Czeski prezydent Milosz Zeman wystosował list do króla Norwegii wstawiając

Czeski prezydent Milosz Zeman wystosował list do króla Norwegii wstawiając się za swoimi rodakami, którym sąd norweski odebrał dzieci. Sprawa ciągnie się od 2011 roku, kiedy to norwescy urzędnicy uznali, że dzieci państwa Michalaków są zaniedbane i istnieje podejrzenie molestowania.
Policja nie znalazła żadnych dowodów obciążających rodziców, ale komisja do spraw nieletnich nie wzięła tego pod uwagę i dzieci nie wróciły do domu, co więcej dzieci zostały rozdzielone, a najmłodszy prawdopodobnie
trafi do adopcji.
Matce postanowiono odebrać prawa rodzicielskie, aby nie utrudniała procedur adopcyjnych. To oznaczałoby w praktyce brak kontaktów z dziećmi. Michalakowie w swojej walce o dzieci poruszyli nie tylko media, ale sprawą zainteresowali czeskie władze.
Prezydent Czech zareagował ostro w tej sprawie. Odwołał zaproszenie dla ambasadora Norwegii na obchody święta niepodległości 28 października. Zapowiedział także, że jeżeli dojdzie do odebrania matce praw rodzicielskich, personel norweskiej ambasady zostanie wydalony.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…