Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Za rzucenie tortem w sędzię decydującą o losie generała Czesława Kiszczaka,

Za rzucenie tortem w sędzię decydującą o losie generała Czesława Kiszczaka, wymiar sprawiedliwości skazał Zygmunta Miernika na 2 miesiące pobytu w więzieniu. Sąd uznał, że mężczyzna „ugodził sędzię Annę Wielgolewską w tył głowy tortem” i w ten sposób ją poniżył. Za nazwanie jej „czerwoną szmatą” Miernik otrzymał dodatkowe 2 tygodnie w areszcie. Podczas odczytywania wyroku z sali dochodziły okrzyki „Białoruś”.

Wyrok nie szokowałby, gdyby nie porównania do kar otrzymywanych przez sprawców znacznie poważniejszych przestępstw takich jak choćby gwałt zbiorowy na nieletniej. Takowy miał miejsce w Pietrzykowicach w grudniu 2013 roku. Sprawcy otrzymali kary od roku i trzech miesięcy więzienia do dwóch lat, aczkolwiek… w zawieszeniu na pięć lat. Muszą również zapłacić niewielkie grzywny i odszkodowanie po 2 tysiące złotych dla poszkodowanej.

Wyrok został publicznie potępiony, a sprawie przyjrzał się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który uznał, że kary są skandalicznie niskie i należy interweniować. Pikanterii dodaje fakt, że jeden ze skazanych to syn lokalnego działacza PSL.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…