Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Czechosłowacja - Mistrz Europy 1976

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 1976 odbyły się w Jugosławii, były to piąte mistrzostwa Europy, odbywające się pod patronatem UEFA. Turniej finałowy odbywał się od 16 czerwca do 20 czerwca 1976 roku. W tym czasie tylko cztery państwa uczestniczyły w grach finałowych, co oznaczało że odbywały się tylko półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał. Była to ostatnia edycja mistrzostw Europy w takiej formie, cztery lata później turniej został rozszerzony. Był to też ostatni turniej kiedy gospodarz musiał uczestniczyć w kwalifikacjach. Mistrzostwo zdobyła drużyna, w której sukces nie wierzył nikt - Czechosłowacja, która w finale pokonała RFN. Działacze Czechosłowackiego związku piłkarskiego nie przewidzieli, że drużyna może zajść tak wysoko i nie odłożyli żadnych pieniędzy na nocleg w hotelu dla piłkarzy, czy też późniejsze świętowanie. Piłkarze za wszystko musieli zapłacić sami.