Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Południowokoreański film science-fiction "The Host" (oryg. Gwoemul)

Południowokoreański film science-fiction "The Host" (oryg. Gwoemul) z 2006 r. spotkał się z nieoczekiwanie ciepłym przyjęciem ze strony... Korei Północnej.

Wszystko ze względu na polityczny podtekst filmu, w którym armia Stanów Zjednoczonych, stacjonująca w Korei Płd., oraz rząd owego kraju, zostają przedstawieni w negatywnym świetle.
Amerykanie są całkowicie obojętni na konsekwencje swoich działań w Azji; filmowy potwór powstał na skutek zaniedbań amerykańskiego wojskowego, który nakazał koreańskiemu pracownikowi wylać do ścieków duże ilości formaldehydu - incydent taki faktycznie miał miejsce, w 2000 r. i doprowadził do skażenia płynącej przez Seul rzeki Han. 

Do zabicia potwora koreańscy wojskowi wykorzystują broń chemiczną "Agent Yellow" - jest to dosyć oczywiste nawiązanie do "Agent Orange", środka chemicznego używanego podczas wojny w Wietnamie do niszczenia roślinności, ale który ze względu na toksyczne działanie okaleczył tysiące Wietnamczyków.

Wszystko to sprawiło, że rząd Kim Jong-Ila pochwalił produkcję jako stanowczy głos sprzeciwu przeciwko działaniom USA i Korei Płd.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…