Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Ogrom przepaści dzielący kino Starego Kontynentu od jego odpowiednika zza

Ogrom przepaści dzielący kino Starego Kontynentu od jego odpowiednika zza – Ogrom przepaści dzielący kino Starego Kontynentu od jego odpowiednika zza Wielkiej Wody pod względem dostępnych środków finansowych najlepiej obrazują suche liczby.

Spośród 37 najdroższych filmów nieanglojęzycznych i niebędących koprodukcjami aż 30 to obrazy francuskie. Nad Sekwaną powstał również najdroższy w historii film nieanglojęzyczny: "Asterix na olimpiadzie", którego budżet wyniósł 113.500.000 dolarów.

W skali Hollywood tego typu kwota na nikim nie robi wrażenia: w zestawieniu wszystkich filmów w historii produkcja ta znalazłaby się dopiero na 263. miejscu. Jest ona niemniej jednak i tak niemal dziesięciokrotnie wyższa niż rekordowa w Polsce suma zebrana przez Jerzego Kawalerowicza na potrzeby "Quo vadis?" w 2001 r, czyli zaledwie 18 milionów dolarów. Ta z kolei dałaby polskiej "superprodukcji"; miejsce w okolicach 2500. lokaty światowego rankingu.

Wymownym pozostaje fakt, że "Wiedźmin 3: Dziki Gon", najdroższa w historii gra wideo wyprodukowana przez polskie studio, pod względem budżetu kwalifikowałaby się w przybliżeniu na 20. miejscu w skali globalnej.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…