Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Ogrom przepaści dzielący kino Starego Kontynentu od jego odpowiednika zza

Ogrom przepaści dzielący kino Starego Kontynentu od jego odpowiednika zza Wielkiej Wody pod względem dostępnych środków finansowych najlepiej obrazują suche liczby.

Spośród 37 najdroższych filmów nieanglojęzycznych i niebędących koprodukcjami aż 30 to obrazy francuskie. Nad Sekwaną powstał również najdroższy w historii film nieanglojęzyczny: "Asterix na olimpiadzie", którego budżet wyniósł 113.500.000 dolarów.

W skali Hollywood tego typu kwota na nikim nie robi wrażenia: w zestawieniu wszystkich filmów w historii produkcja ta znalazłaby się dopiero na 263. miejscu. Jest ona niemniej jednak i tak niemal dziesięciokrotnie wyższa niż rekordowa w Polsce suma zebrana przez Jerzego Kawalerowicza na potrzeby "Quo vadis?" w 2001 r, czyli zaledwie 18 milionów dolarów. Ta z kolei dałaby polskiej "superprodukcji"; miejsce w okolicach 2500. lokaty światowego rankingu.

Wymownym pozostaje fakt, że "Wiedźmin 3: Dziki Gon", najdroższa w historii gra wideo wyprodukowana przez polskie studio, pod względem budżetu kwalifikowałaby się w przybliżeniu na 20. miejscu w skali globalnej.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…