Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Cztery lata temu st. chor. szt. Mirosław "Miron" Łucki, żołnierz

Cztery lata temu st. chor. szt. Mirosław "Miron" Łucki, żołnierz Jednostki Wojskowej Komandosów - poległ w nocy z 23 na 24 sierpnia 2013 r. podczas operacji bojowej w Afganistanie

Polscy komandosi wspierali kolejną operację afgańskiego oddziału antyterrorystycznego, który chciał zlikwidować skład materiałów wybuchowych, wykorzystywanych przez terrorystów.

W czasie wykonywania zadań eksplodowała mina-pułapka. Wskutek wybuchu rannych zostało kilku afgańskich policjantów oraz trzech polskich komandosów. Udzielono im natychmiastowej pomocy medycznej i wezwano śmigłowce ewakuacji medycznej. Ranni zostali przetransportowani do polskiego szpitala w bazie Ghazni. Niestety, lekarzom nie udało się uratować życia chorążemu Mirosławowi Łuckiemu.

Chorąży Mirosław Łucki miał 38 lat. Służył w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Był żonaty, osierocił syna. Służbę wojskową pełnił od 1997 roku, w tym kilkukrotnie poza granicami państwa. Był bardzo doświadczonym żołnierzem, służył między innymi w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Iraku, a w Afganistanie był po raz drugi.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…