Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Część olbrzymiego modelu ukazującego miasto Jerozolima w...

Część olbrzymiego modelu ukazującego miasto Jerozolima w... – Część olbrzymiego modelu ukazującego miasto Jerozolima w I wieku n.e. Na planie widzimy między innymi wielką Twierdzę Antonii, która powstała na zlecenie
 Heroda Wielkiego w roku 31 p.n.e.

Miała za zadanie bronić dostępu do Świątyni Jerozolimskiej oraz wzmacniać obronę murów od strony północnej, najbardziej narażonej na ewentualnie szturmy.
Trzy z czterech wież miały 25 m wysokości, kiedy czwarta 35 m. Jej fundamenty znajdowały się na stromej skale wysokiej również na 25 m. Na początkach I wieku n.e.
 w Twierdzy znajdowały się koszary legionistów.

Twierdza swoją nazwę zawdzięcza patronowi Heroda – Markowi Antoniuszowi. Obiekt został zniszczony
 w roku 70 n.e., w trakcie powstania żydowskiego.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…

Więcej faktów

W amerykańskim stanie Ohio znajduje się niezwykła starożytna budowla zwana Kopcem Węża. Struktura ma ponad 400 metrów długości i została wykonana z głazów, które następnie przykryto ziemią. Przeznaczenie oraz pochodzenie tajemniczego Kopca do dziś pozostaje niewyjaśnione. Naukowcy najczęściej autorstwo budowli przypisują Indianom z kultury Adena, zamieszkującym te tereny w latach 1000-200 p.n.e. Okazuje się jednak, że Kopiec Węża ma zaskakujące powiązania astronomiczne - został zorientowany w kierunku Słońca w czasie przesilenia letniego i zimowego oraz względem układu gwiazd z gwiazdozbioru Smoka z 3000 r.p.n.e. Budowla została stworzona w taki sposób, że dobrze widać ją jedynie z nieba.