Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Indyjskie Labour Bureau (LB) podało, że w latach 2015–2016 stopa bezrobocia

Indyjskie Labour Bureau (LB) podało, że w latach 2015–2016 stopa bezrobocia w Republice wyniosła "bezprecedensowo wysokie" 5%.

W kraju, w którym tysiące zalegających bezczynnie na ulicy żebraków to nieodłączna część uroku każdej metropolii, tak niski poziom bezrobocia musi szokować. A przynajmniej do momentu, w którym uświadomimy sobie, że LB odsetek obywateli pozbawionych zatrudnienia mierzy za pomocą dwóch z zachodniego punktu widzenia absurdalnych algorytmów. Według pierwszego z nich, dorosły Hindus przestaje być uważany za bezrobotnego z chwilą, w której przepracuje co najmniej 183 dni na przestrzeni całego roku. Drugi obniża ten pułap jeszcze
bardziej — do zaledwie trzydziestu (!) dni w roku.

W przypadku interpretacji pojęcia zatrudnionego jako osoby pracującej przez dwanaście miesięcy w roku, sprawa przedstawia się dużo mniej różowo: aż 39,4% Hindusów na przestrzeni całego kraju uznano by za bezrobotnych. Jeszcze gorzej jest na obszarach wiejskich, gdzie odsetek ten wzrasta do nawet 47,3%. Jednak i ci, którzy zdobędą pracę, w zdecydowanej mierze z najwyższym trudem, jeśli w ogóle, zdołają związać koniec z końcem: aż 44,75% indyjskiej siły roboczej zadowolić musi się miesięcznymi zarobkami na poziomie poniżej 5.000 rupii, czyli około 260 złotych.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…