Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Ehud Barak, znany kiedyś jako premier Izraela, powrócił do polityki, założył...

Ehud Barak, znany kiedyś jako premier Izraela, powrócił do polityki, założył własną partię i rzucił wyzwanie obecnemu premierowi Benjaminowi Netanjahu. Ale bardzo szybko zaszkodziły mu doniesienia z USA dotyczące Epsteina.

 Jeffrey Epstein to amerykański i żydowski biznesmen oraz alfons użyczający nieletnich prostytutek politykom ze światowej elity. Jego sprawa, wielokrotnie zamiatana pod dywan, dopiero teraz zaczęła być szeroko relacjonowana. Ponieważ Ehud Barak ma z Epsteinem powiązania biznesowe, sprawa Epsteina stała się gorącym tematem w izraelskiej polityce. Netanjahu ostro atakuje Baraka w związku z tą sprawą - i zarzuca izraelskim mediom, że unikają jej nagłaśniania.

 Ciekawie wygląda zestawienie losów ostatnich czterech premierów Izraela. Ariel Szaron po kilku latach rządów opuścił swoją partię i założył własną (jednocześnie usiłując wprowadzić kontrowersyjny plan pokojowy) - wkrótce wróciła sprawa pokaźnej łapówki, która pojawiła się na koncie bankowym jego rodziny, a Szaron doznał wylewu, po którym już nigdy się nie obudził. Kontynuator jego polityki Ehud Olmert odsiedział rok i cztery miesiące za przestępstwa finansowe. Poważne kłopoty omijały tylko Netanjahu i - dotąd - Baraka.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…