Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Rzymska świątynia w Evora (Portugalia) znana jest także (błędnie) jako świątynia...

Rzymska świątynia w Evora (Portugalia) znana jest także (błędnie) jako świątynia Diany - rzymskiej bogini księżyca, łowów i przyrody. Zachowane ruiny są w bardzo dobrym stanie i są wyjątkowym obiektem tego typu na terenie Portugalii.

 Podejrzewa się, że budowla powstała w I wieku n.e. na cześć cesarza Oktawiana Augusta, który postrzegany był za bóstwo w trakcie i po swoich rządach. Świątynia powstała na forum w ówczesnym rzymskim mieście Liberalitas Iulia.

 W V wieku n.e. budowla uległa częściowemu zniszczeniu za sprawą najazdu barbarzyńców. Czemu jednak udało się przetrwać budowli
 w tak dobrym stanie do naszych czasów? W XIV wieku ściany i fundamenty świątyni posłużyły do powstania strażnicy, a potem wieży lokalnego zamku. Tym samym antyczna świątynia stała się strukturą defensywną. Później budowla wykorzystywana była jako sklep rzeźnika. Takie wykorzystanie konstrukcji antycznej pozwoliło przetrwać jej do naszych czasów.

 W 1869 roku Augusto Filipe Simões zaproponował zdemontowanie elementów średniowiecznych, aby odsłonić jedynie część oryginalnej świątyni rzymskiej. W 1872 roku pod nadzorem włoskiego architekta Giuseppe Cinatti doszło do wspomnianego odsłonięcia elementów starożytnych, które podziwiać możemy obecnie.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…