Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Możliwe, że postać Robin Hooda była inspirowana rzeczywistymi osobami. Według...

Możliwe, że postać Robin Hooda była inspirowana rzeczywistymi osobami. Według niektórych mógł to być kłusownik polujący w lasach w czasach, gdy takie prawo należało się jedynie feudałom, członek anglosaskiego oporu przeciw normańskim najeźdźcom czy wierny Ryszardowi Lwie Serce arystokrata, walczący z Janem bez Ziemi.

 Niektórzy upatrują się pierwowzoru w Robercie Fitzooth, rzekomym hrabim Huntingdon w latach 1160–1247, jednak jego istnienie także jest prawdopodobnie jedynie fikcyjne (jedyny, którego istnienie jest potwierdzone historycznie Robert Fitzooh związany z hrabstwem Huntingdon zmarł niedługo po narodzeniu, zaś informacja o owym hrabim po raz pierwszy pojawiła się dopiero w wydanym w 1746 roku dziele Williama Stukeleya "Paleographica Britannica").

 Prawdopodobnie jednak, jeżeli słynny Robin Hood lub ktoś jemu podobny istniał faktycznie, mógłby żyć jedynie (na podstawie okoliczności wspominanych w poświęconych mu dziełach, np. istnienia zawodów łuczniczych, spopularyzowanych dopiero w tym czasie) między połową XIII a XIV wieku. Żyły wówczas osoby o podobnym do fikcyjnej postaci imieniu i nazwisku, jednak trudno byłoby je w pozbawiony wątpliwości sposób z nią powiązać.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…