Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Na ratunek kierowcom, USA, 3 maja 1953 r. Fot. Virginia Schau. 38-letnia...

Na ratunek kierowcom, USA, 3 maja 1953 r. Fot. Virginia Schau.

38-letnia gospodyni domowa z Kalifornii wybrała się ze swoim mężem Walterem na ryby nad jezioro Shasta. W okolicy miasta Redding jadąca przed nimi ciężarówka z owocami uderzyła w ogrodzenie mostu nad rzeką Pit. Po wyjściu z samochodu para zobaczyła, że przyczepa wciąż balansuje na krawędzi mostu, a nad rzeką zwisa kabina z kierowcami. Para rzuciła się na ratunek. Na szczęście w bagażniku innego naocznego świadka znalazła się gruba lina, którą Walter i inni mężczyźni wrzucili do kabiny. Gdy tylko kierowcy, Paul Overby i Hank Baum, znaleźli się na moście, kabina runęła na skały z wysokości 12 metrów.

 Podczas gdy mąż Virginii brał udział w akcji ratunkowej, kobieta pobiegła po aparat - miała przy sobie tani Kodak Brownie. Na filmie pozostały już tylko dwie klatki (a sam film, jak się okazało, był już przeterminowany
 o rok), ale wystarczyły, aby ująć zarówno kabinę zawieszoną nad
 przepaścią, jak i kierowców wspinających się na most.

 Virginia wysłała zdjęcie do "Sacramento Bee", mając nadzieję na wygranie $10 za najlepsze ujęcie tygodnia. Nagroda rzeczywiście została jej przyznana, a rok później została dodana do niej Nagroda Pulitzera.

 Co ciekawe, Virginia Schau była pierwszą kobietą, która otrzymała tę nagrodę, oraz drugim fotografem amatorem w historii nagrody.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…