Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Bogdan Gasiński, który podawał wyśmiewane w mediach informacje o afgańskich

Bogdan Gasiński, który podawał wyśmiewane w mediach informacje o afgańskich bojownikach we wsi Klewki, odsiaduje obecnie wyrok 39 lat więzienia (w Polsce za zabójstwo często orzeka się 15 lat). Oficjalnie wyrok wydano za kradzieże, fałszowanie dokumentów, ucieczkę z prokuratury i zabicie krowy.

W 2001 roku Andrzej Lepper z trybuny sejmowej oskarżył kilku polityków o to, że są finansowani przez pana S. Dziennikarze błyskawicznie ustalili, że chodzi o właściciela posiadłości ziemskiej w Klewkach, Rudolfa Skowrońskiego (3,9 mld zł majątku), a informacje pochodzą od jego pracownika Bogdana Gasińskiego. Dziś wiadomo, że Gasiński, mówiąc o afgańskich bojownikach przylatujących do Klewek i o wągliku w Klewkach, mówił prawdę w obu przypadkach. Pierwszą informację potwierdził partner Skowrońskiego, szpieg Aleksander Makowski. Wąglik zaś był na składowisku padliny Bakutilu pod Klewkami.

Rudolf Skowroński, przyjaciel Ahmada Szaha Massuda, od lat 90. handlował z mudżahedinami, rzekomo "szmaragdami" (wg Gasińskiego chodziło o narkotyki wymieniane na broń). Obecnie Skowroński zapadł się pod ziemię, a ciała nigdy nie odnaleziono.
Choć to miliarder, media nie poświęciły sprawie wiele uwagi.
Leppera znaleziono powieszonego, stwierdzono samobójstwo.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…