Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

W 1974 r., prawie trzydzieści lat po II wojnie światowej, grupa turystów...

W 1974 r., prawie trzydzieści lat po II wojnie światowej, grupa turystów ze Stanów Zjednoczonych przybyła na Krym. Wśród nich był obywatel amerykański Fedor Fedorenko.

Urzędnicy bezpieczeństwa zainteresowali się jego osobą. Udało się ustalić, że podczas wojny Fedorenko służył jako strażnik w obozie koncentracyjnym Treblinka. Ale w obozie było wielu strażników i nie wszyscy z nich osobiście brali udział w zabójstwach i torturach obywateli radzieckich. Dlatego osoba Fedora Fedorenko została wzięta "pod lupę".

 Okazało się, że nie tylko pilnował więźniów, ale także zabijał ich i torturował. Na rozprawie zeznawali świadkowie z Treblinki. Opowiedzieli, jak Fedorenko bił ludzi, jak domagał się ukrytej biżuterii od kobiet, obiecując, że je oszczędzi, a następnie zabijał. Byli więźniowie Treblinki próbowali przedostać się do Fedorenko, musiała ich uspokajać policja.

 Mężczyzna został aresztowany i ekstradowany do Związku Radzieckiego. W 1987 r. Fedor Fedorenko został rozstrzelany, chociaż wówczas miał już prawie 80 lat.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…