Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

John Kwiatkowski Junior, zwany Korney i Blond beer baron of Buffalo (1904-1964)...

John Kwiatkowski Junior, zwany Korney i Blond beer baron of Buffalo (1904-1964) był amerykańskim gangsterem polskiego pochodzenia, jednym z głównych przywódców przestępczości zorganizowanej w Buffalo w latach dwudziestych XX wieku.

Był synem polskich emigrantów przybyłych pod koniec XIX wieku z Cesarstwa Rosyjskiego do Stanów Zjednoczonych Ameryki.
 John Kwiatkowski podobnie jak jego ojciec Jan był piekarzem.
 Nie trudnił się jednak zbyt długo wyuczonym zawodem. Już jako młodzieniec kilkakrotnie miał zatargi z prawem. Był dwukrotnie aresztowany i przebywał w więzieniu za kradzieże samochodów. W okresie prohibicji zajął się nielegalnie browarnictwem,
 a następnie również destylacją alkoholu na skalę przemysłową. Szybko stał się osobą bogatą i wpływową. Posiadał kilka lokali w miastach stanu Nowy Jork, w których sprzedawał swoje wyroby. Miał znajomości wśród polityków. Z czasem stanął na czele polskiego gangu działającego w Buffalo, Cheektowaga i Depew, który od jego przezwiska nazywano Korney Gang.

 Pod przywództwem Johna Kwiatkowskiego funkcjonowała w latach w latach 1925-1929. Początkowo trudniła się przemytem towarów zakazanych z Kanady, prowadzeniem lokali i ich zaopatrzeniem w nielegalny alkohol, a później w miarę wzrostu znaczenia w światku przestępczym także kradzieżami i rozbojem.

 W 1929 roku Korney Gang został rozbity przez policję, a John Kwiatkowski został aresztowany pod zarzutem morderstwa
 i organizacji napadu rabunkowego na Fabrykę Feddersa.
 Uniknął kary śmierci jednak wiele lat spędził w więzieniu.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…