Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Paleobotanicy odtworzyli antyczne wino, jakie pito w czasach starożytnego...

Paleobotanicy odtworzyli antyczne wino, jakie pito w czasach starożytnego Rzymu dwa tysiące lat temu. W tym celu stworzono sady z winogronami w Pompejach oraz podjęto się kultywacji roślin w taki sposób, jak to robili Rzymianie przed wybuchem Wezuwiusza w 79 roku n.e.

Pomysł zrodził się w roku 1996. Badacze wykorzystali wiedzę na temat sposobów uprawy owoców z czasów antycznych oraz rodzaju winogron. Swoją wiedzę czerpali z zachowanych pozostałości po winach oraz nasion winogron.

Obecnie na rynku dostępna jest niezwykle ekskluzywna marka czerwonego wina „Villa dei Misteri – Mastroberardino”. Gleba na terenie Pompejów jest wulkaniczna, luźna, bogata w składniki mineralne i lapilli oraz dobrze wysuszona, co gwarantuje dobre warunki do odtworzenia wina. Do produkcji wina wykorzystuje się niemal 15-letnie owoce. Zbiór owoców ma miejsce, podobnie jak w czasach antycznych, pod koniec października i dokonywany jest ręcznie.

Jak przekazują producenci, wino „Villa dei Misteri” ma intensywny rubinowy kolor, a smak urozmaicony jest o szczyptę wanilii, cynamonu, maraski i śliwki. Wyczuwalny jest także aromat malin i czarnego pieprzu.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…