Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

W 2007 roku w Cheshire w stanie Connecticut doszło do jednej...

W 2007 roku w Cheshire w stanie Connecticut doszło do jednej z najokrutniejszych zbrodni w historii Stanów Zjednoczonych.
 David Hayes oraz Joshua Komisarjevsky (wcześniej kilkukrotnie skazywani) napadli na dom w którym mieszkali: Wiliam Petit, jego żona 48-letnia Jennifer i ich córki 17-letnia Hayley oraz 11-letnia Michaela. 
 
Sprawcy weszli do domu gdzie zastali w salonie śpiącego Wiliama. Pobili go znalezionym wcześniej kijem do baseballa, a następnie związali. Córki i matkę przywiązali do łóżek w oddzielnych pokojach. Poszukując pieniędzy, natrafili na czek i postanowili, że Hayes pojedzie z Jennifer do banku, by wypłacić pieniądze. Kobieta podczas wypłacania pieniędzy w banku poprosiła o wezwanie pomocy - tak też się stało. Przestępca wraz z Jennifer wrócili do domu. Policja przystąpiła do obserwacji domu rodziny Petit.
 W środku budynku Joshua zgwałcił 11-letnią Michaele, nagrywając całe zajście. Następnie David zgwałcił Jennifer. W tym czasie z domu zdołał się uwolnić William, doczołgał się do sąsiada i prosił go o pomoc, początkowo z powodu odniesionych obrażeń nie został przez niego poznany.
 David ze złości spowodowanej ucieczką udusił żonę Williama, po czym oblał jej ciało i żyjące córki benzyną (były one cały czas przywiązane do łóżka). Opuszczając dom, sprawcy wzniecili ogień i zaczęli uciekać samochodem Petitów. Zostali zatrzymani jedną przecznicę dalej.
 Z całej rodziny przeżył tylko William. 

Sprawcy ostatecznie zostali skazani na dożywocie dlatego, że kara śmierci okazała się niezgodna z konstytucją stanową. Komisarjevsky  poprosił sąd o łaskę. Próbował powiesić się 18 sierpnia 2016 roku, a obecnie stara się o ponowne rozpatrzenie sprawy. Drugi sprawca, Hayes, w 2019 roku stwierdził, że jest transpłciowy i przeszedł terapię hormonalną
 w więzieniu w ramach swojej przemiany w kobietę.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…