Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Dziesięciu braci Łysenko - wszyscy walczyli na frontach II wojny światowej...

Dziesięciu braci Łysenko - wszyscy walczyli na frontach II wojny światowej i wszyscy cali i zdrowi wrócili do domu. To zdjęcie zostało wykonane w 1982 roku podczas jednego ze zjazdów rodzinnych.

W latach trzydziestych XX wieku rodzina Łysenko mieszkała w ukraińskiej wiosce Browachi niedaleko miasta Korsuń-Szewczenkowski. Z biegiem lat Makar Nazarowicz i jego żona Eugenia dorobili się szesnaściorga dzieci - 5 córek i 11 synów. Co niesamowite jak na tamte czasy, wszystkie pociechy przeżyły okres niemowlęcy i dziecięcy. W 1933 roku jeden z synów, Jewtuch, w poszukiwaniu lepszego życia wyjechał do Kijowa do pracy i słuch po nim zaginął. Ojciec rodziny zmarł na początku 1940 roku.

 Kiedy rozpoczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana, dziesięciu synów opuściło dom matki: Htodos, Petro, Iwan, Wasyl, Michaiło, Stepan, Mikołaj, Pawło, Andriej i Aleksander ruszyli na front. Matka żarliwie modliła się każdego dnia o ich powrót i stał się cud. Mimo olbrzymich strat wojsk radzieckich, cała dziesiątka szczęśliwie powróciła do domu Eugenii Łysenko.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…