Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Zapewne każdy choć raz w życiu słyszał historię o kuriozalnych wymaganiach...

Zapewne każdy choć raz w życiu słyszał historię o kuriozalnych wymaganiach gwiazd muzyki i filmu dotyczących
 przygotowań do ich występów. Jednym z najbardziej znanych jest historia zespołu Van Halen, którego członkowie umieścili w kontrakcie zapis iż w ich pokoju na stole z przekąskami ma stać miseczka M&M'sów, ale bez brązowych. W trakcie przygotowań jednego z koncertów zespół na widok brązowych cukierków wpadł w szał i zdemolował scenę, powodując straty w wysokości kilkunastu tysięcy dolarów. Tak przynajmniej przedstawili całą sprawę dziennikarze - prawda była jednak bardziej prozaiczna.

Jak wspominał wokalista zespołu, David Lee Roth, zapis o M&M'sach został umieszczony wśród wymagań dotyczących konstrukcji sceny, na której miał zagrać zespół, podczas trasy koncertowej w 1982 r. Muzycy obawiali się, czy wykonawca na pewno podejdzie profesjonalnie do całej sprawy, gdyż ze względu na masę sprzętu grającego, oświetlenia, rusztowania itd. (wokalista z właściwą sobie elegancją podsumował, że całość ważyła "tyle co dupa Jumbo Jeta") istniało ryzyko, że płyta Massari Arena, stadionu koszykówki w mieście Pueblo, na której rozstawiano scenę, po prostu nie wytrzyma ciężaru i się zapadnie. Kiedy piosenkarze zobaczyli w miseczce brązowe M&M'sy, był to dla nich sygnał, że wykonawcy przeczytali kontrakt jedynie po łebkach, i należy dokonać inspekcji instalacji elektrycznej, rusztowań itp. aby zapobiec ewentualnemu wypadkowi w trakcie koncertu.

Wkrótce potem historia zaczęła żyć własnym życiem: podawano różne miejsca w których miał odbyć się koncert (np. Mexico City), że David Lee Roth osobiście zdemolował przebieralnię (muzyk sam podawał taką wersję wydarzeń), a ostatecznie historię zaczęto przypisywać innym artystom (przy czym niektórzy podchwycili pomysł zespołu i sami zaczęli umieszczać pozornie bezsensowne zapisy w kontraktach, by móc łatwo sprawdzić czy wykonawcy przyłożyli się do swej pracy).
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…