Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Członkowie Shindo Renmei, lata 40. XX wieku.Shindo Renmei była organizacją...

Członkowie Shindo Renmei, lata 40. XX wieku.

Shindo Renmei była organizacją terrorystyczną złożoną z japońskich imigrantów. Działali w stanie São Paulo w Brazylii w latach czterdziestych XX wieku. Członkowie SR odmawiali przyjęcia do świadomości faktu, że Japonia podpisała 2 września 1945 roku akt bezwarunkowej kapitulacji Cesarstwa Japonii, kończący II wojnę światową.

Gdy w 1942 roku Brazylia opowiedziała się po stronie aliantów, przebywających na jej terytorium Japończyków starano się odciąć od wszelkich informacji dotyczących losów wojny. Przechwytywano korespondencję, zabierano im odbiorniki radiowe, zabraniano im osiedlać się na terenach przybrzeżnych. Shindo Renmei uważali, że przegrana Kraju Kwitnącej Wiśni to tylko amerykańska propaganda, a ich celem i honorem jest dalsza walka i śmierć za cesarza Japonii.

Niektórzy z jej najbardziej fanatycznych członków, tzw. Kachigumi, używali przemocy wobec tych, którzy pogodzili się z przegraną, tzw. Makegumi. Shindo Renmei zabili co najmniej 23 Japończyków zamieszkujących Brazylię i ranili 147 kolejnych.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…