Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Singapurski Minister Prawa oraz Minister Spraw Wewnętrznych Kasiviswanathan...

Singapurski Minister Prawa oraz Minister Spraw Wewnętrznych Kasiviswanathan Shanmugam popierając swoje twierdzenia statystykami, uważa, że kara śmierci odstrasza potencjalnych przestępców. Mówi, że przypadki rozboju z bronią palną i porwań oraz ilość przemycanych narkotyków spadły po wprowadzeniu kary śmierci za te przestępstwa. 

W Singapurze kara ostateczna wykonywana jest za m.in.: morderstwo, piractwo, ludobójstwo, podżeganie do buntu, porwanie w celu popełnienia morderstwa, usiłowanie zabójstwa dokonane przez osadzonego skazanego na dożywotnie pozbawienie wolności, posiadanie określonej ilości narkotyków. 

Kontrowersje budzi zapis, który umożliwia wykonanie kary śmierci na obcokrajowcu. W takiej sytuacji znalazł się Malezyjczyk Yong Vui Kong, który za handel narkotykami został skazany na karę śmierci. Zrezygnowano z zastosowania tej kary dlatego, że oskarżony wyraził chęć współpracy z władzami przeciwko przemytowi narkotyków.  Wyrok został zamieniony na dożywotnie więzienie i 15 uderzeń kijem.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…