Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Jedyne znane i zweryfikowane zdjęcie salonu restauracyjnego pierwszej klasy...

Jedyne znane i zweryfikowane zdjęcie salonu restauracyjnego pierwszej klasy RMS Titanic, 1912 rok.

Zdjęcie zrobione przez Francisa Browne'a 10 lub 11 kwietnia 1912 roku. Fotograf wysiadł ze statku w Irlandii przed fatalną w skutkach podróżą transatlantycką.

W kwietniu 1912 roku Francis otrzymał od swojego wuja prezent: bilet na dziewiczy rejs RMS Titanic z Southampton w Anglii do Queenstown w Irlandii przez Cherbourg we Francji. Do Southampton udał się przez Liverpool i Londyn, wsiadając na pokład Titanica po południu 10 kwietnia 1912 roku. Zakwaterowany został w kabinie A-37.

 Browne zrobił dziesiątki zdjęć na pokładzie Titanica tego dnia i następnego ranka; zrobił zdjęcia sali gimnastycznej, sali Marconiego, jadalni pierwszej klasy, własnej kabiny oraz pasażerów spacerujących po pokładach. Uchwycił ostatnie znane zdjęcia wielu członków załogi i pasażerów, w tym kapitana Edwarda J. Smitha, kierownika sali gimnastycznej T. W. McCawleya, inżyniera Williama Parra, majora Archibalda Butta, pisarza Jacques'a Futrelle'a i wielu pasażerów trzeciej klasy, których nazwiska są nieznane.

Podczas rejsu na Titanicu Browne zaprzyjaźnił się z parą amerykańskich milionerów, którzy siedzieli przy jego stole w pierwszej klasie jadalni liniowca. Zaproponowali, że zapłacą za podróż do Nowego Jorku i z powrotem w zamian za spędzenie przez Browne'a podróży do Ameryki w ich towarzystwie. Browne wysłał telegrafem wiadomość swojemu przełożonemu, prosząc o pozwolenie na kontynuowanie podróży, ale odpowiedź brzmiała jednoznacznie: „ZŁAŹ Z TEGO STATKU!”.
Browne opuścił Titanica, kiedy zacumował w Queenstown, i wrócił do Dublina, aby kontynuować swoje studia teologiczne.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…