Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Blanche Monnier, lata 70. XIX wieku i w 1901 roku. W wieku 25 lat Blanche...

Blanche Monnier, lata 70. XIX wieku i w 1901 roku.

W wieku 25 lat Blanche Monnier zapragnęła poślubić prawnika, który nie przypadł do gustu jej matce, Louise Monnier. Chcąc uniemożliwić córce małżeństwo, matka zamknęła ją w niewielkim pokoju, gdzie przetrzymywała ją wbrew jej woli, w zamknięciu, przez następnych 25 lat. W 1885 roku prawnik zmarł, ale nie zmieniło to losów biednej dziewczyny.

23 maja 1901 roku prokurator generalny w Paryżu otrzymał anonimowy list, w którym informowano o uwięzieniu Blanche Monnier. Policja ocaliła kobietę, która w momencie przybycia funkcjonariuszy na miejsce ważyła zaledwie 25 kilogramów i miała poważnie choroby serca.

Louise Monnier została aresztowana, ale nie doczekała procesu sądowego. Zmarła nagle 15 dni po aresztowaniu. Jej brat, Marcel Monnier, pojawił się w sądzie i początkowo został nawet skazany, lecz później został uniewinniony w postępowaniu odwoławczym. Marcel Monnier był umysłowo upośledzony i sędziowie pomimo krytyki jego czynów nie mogli go skazać, ponieważ w tamtym czasie w kodeksie karnym nie istniał „obowiązek udzielenia pomocy”.

Po uwolnieniu przez policję, Blanche Monnier wciąż cierpiała na problemy psychiczne, które wkrótce doprowadziły do umieszczenia jej w szpitalu psychiatrycznym, w którym zmarła w 1913 roku.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…