Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Zakładniczka przetrzymywana w autobusie linii 174 pisze na szybie "On...

Zakładniczka przetrzymywana w autobusie linii 174 pisze na szybie "On jest szalony. Zabije mnie". Rio de Janeiro, Brazylia, 2000 rok.

12 czerwca 2000 roku około godziny 14:30 miało miejsce porwanie autobusu miejskiego linii 174 w prestiżowej dzielnicy Rio de Janeiro, Jardim Botânico. Porywacz, 22-letni Sandro Barbosa do Nascimento, miał w planach zwykły napad, ale widząc, że policja szybko otoczyła pojazd, ogłosił, że bierze zakładników. Zażądał kierowcy i broni. Natychmiast na miejscu zdarzenia pojawiły się ekipy telewizyjne,
 a trwające jeszcze cztery godziny porwanie oraz negocjacje były transmitowane "na żywo". W tym czasie porywacz kazał Janaínie, jednej z zakładniczek (sam był niepiśmienny), napisać na szybach autobusu swoje żądania oraz groźby, że zabije zakładników.

Około godziny 18:50, wyraźnie zmęczony i bez pomysłu na rozwiązanie sytuacji, wyszedł z autobusu, używając młodej nauczycielki Geísy Firmo Gonçalves jako żywej tarczy. Jeden z policjantów podbiegł do nich i oddał kilka strzałów w kierunku porywacza. Nauczycielka została śmiertelnie ranna, a Sandro został zabrany przez policjantów do radiowozu. W radiowozie 22-latek umarł uduszony przez "stróżów prawa" w drodze do szpitala.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…