Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

"Na miłość boską, złapcie mnie, zanim znów zabiję. Nie jestem w stanie...

"Na miłość boską, złapcie mnie, zanim znów zabiję. Nie jestem w stanie się kontrolować", fotografia wykonana 10 grudnia 1945 roku.

10 grudnia 1945 roku zostało odnalezione ciało Frances Brown, która w późniejszym śledztwie okazała się być drugą ofiarą Williama Heirensa znanego lepiej jako Lipstick Killer (Szminkowy Zabójca). W jej mieszkaniu na ścianie Heirens wykonał ten napis szminką znalezioną w domu.

W toku śledztwa wyłoniono dwóch podejrzanych - 66-letniego woźnego Hectora Verburgha oraz właśnie młodziutkiego 17-letniego Heirensa. Verburgh był przetrzymywany przez policję przez 48 godzin. Był brutalnie przesłuchiwany i bity. Nie przyznał się do winy, więc policja musiała go wypuścić. W wyniku "przesłuchania" Hector już do końca życia cierpiał z powodu uszkodzonego barku.

26 czerwca 1946 roku 17-letni William Heirens został przyłapany na próbie kradzieży z włamaniem. Już podczas zatrzymania otrzymał kilka ciosów w głowę i stracił przytomność. Przez 4 dni nie mógł zobaczyć się ze swoimi rodzicami, dopiero po 6 dobach dopuszczono do niego prawnika. Przez ten czas miał być również brutalnie przesłuchiwany, bity i głodzony.
Policja po prostu musiała złapać zabójcę, na którego koncie były już trzy ofiary.

W wyniku przesłuchania Heirens przyznał, że to on jest Szminkowym Zabójcą. Jednakże później, podczas procesu, odwołał zeznania.
Badania wariografem dały niejednoznaczne wyniki.

Podczas zeznania pod wpływem pentotalu sodu (tzw. serum prawdy) Heirens przyznał, że mordowało jego alter ego - George Murman.
Pod wpływem namowy swojego prawnika Heirens przyznał się "dobrowolnie" do zabójstw, by uniknąć kary śmierci.
Heirens spędził w więzieniu w stanie Illinois 65 lat. Zmarł 5 marca 2012 roku, do końca swoich dni utrzymywał, że jest niewinny.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…