Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Gurbanguły Berdymuchamedow, prezydent Turmenistanu jest również autorem...

Gurbanguły Berdymuchamedow, prezydent Turmenistanu jest również autorem książki "Lecznicze zioła Turkmenistanu"
W czasie swej 14-letniej prezydentury zdążył napisać kilkadziesiąt książek (m.in. o hodowli koni i psów). Teraz w szkołach średnich w stolicy, Aszchabadzie, nauczyciel każdego przedmiotu musi poświęcić godzinę tygodniowo na wykład o zdrowiu na podstawie książki prezydenta o ziołach. Nie wiadomo, jak z innymi zaleceniami Berdymuchamedowa, np. jeszcze w marcu polecał jeść makaron z pieprzem dla profilaktyki przeciw koronawirusowi.

Według oficjalnych informacji przekazywanych przez władze, w Turkmenistanie nie ma ani jednego przypadku COVID-19 (choć - jak donosi organizacja OCCRP - ważni oficjele poddają się w głębi kraju samoizolacji w namiotach). Właściwie jedynym ruchem w kierunku chronienia przed nim obywateli jest wydany 13 marca rozkaz... posadzenia w miejscach publicznych harmali, tradycyjnej turkmeńskiej rośliny, która ma mieć właściwości ochronne.

Natomiast kontrolowane przez władzę media mają zakaz używania słowa „koronawirus”. Zostało ono także usunięte ze wszystkich broszur medycznych, które są rozdawane w szkołach, szpitalach i miejscach pracy. Za chodzenie w maseczce ochronnej lub nawet wypowiedzenie tego słowa na ulicy, Turkmeni mogą być aresztowani przez policję - informuje Radio Azatlyk, będące częścią Radia Wolna Europa.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…