Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Czarna wołga – miejska legenda rozpowszechniana w Polsce, głównie w latach...

Czarna wołga – miejska legenda rozpowszechniana w Polsce, głównie w latach 60. i 70. XX wieku, mówiąca o kursującej po mieście czarnej limuzynie marki Wołga, którą rzekomo porywano dzieci.

Według niektórych wersji czarna wołga miała białe firanki w oknach, inne wspominały o białych oponach lub o braku tablic rejestracyjnych. Mieli nią jeździć księża lub zakonnice, Żydzi, agenci SB, komuniści z NRD, lub rosyjska mafia, ewentualnie wampiry lub sataniści. Samochód miał krążyć po drogach po zmroku, a jego kierowca porywać dzieci i spuszczać im krew jako lekarstwo dla bogatych Niemców umierających na białaczkę.

Historia z czarną wołgą powróciła w zmienionej wersji na przełomie XX i XXI wieku. W tym wariancie opowieści tajemniczy osobnik miał podróżować czarnym BMW (czasem z rogami zamiast bocznych lusterek i/lub z rejestracją składającą się z trzech szóstek). Samochodem mieli też jeździć handlarze narkotyków lub sam szatan. Plotki o jeżdżącym czarnym BMW szatanie, który pytał napotkane osoby o godzinę, po czym je zabijał, wywołały atak paniki w Ostrowie Wielkopolskim. W Siedlcach zaś mówiono o osobie, która rzekomo – jeżdżąc czarnym BMW – zabijała tylko dziewczyny, a w Toruniu o uchodźcy, który miał wyciągnąć i porwać dziecko z wózka.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…