Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

W 1680 roku w Londynie pojawił się zuchwały mężczyzna, który swoimi wybrykami...

W 1680 roku w Londynie pojawił się zuchwały mężczyzna, który swoimi wybrykami rozgniewał wszystkich pobożnych mieszczan: podbiegał do kobiet na ulicy, podnosił rąbek ich sukienek i uderzał damy mocno w tę część ciała, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę. Uderzając bogu ducha winną niewiastę, bezczelny łobuz krzyczał „Spanko!” („spank” – klaps), dlatego też Londyńczycy przezwali go „Whipping Tom”.

Najczęściej bił niewiasty dłonią, ale czasami używał rózg. Ataki były bardzo szybkie i trwały kilka sekund – ofiara lania nawet nie miała czasu, aby zrozumieć, co się stało, a Toma już nie było. Awanturnika nie dało się w żaden sposób złapać: zwinny miłośnik kobiecych pośladków tak zręcznie wymykał się ścigającym, że wielu przypisywało mu nadprzyrodzone zdolności.

W niektórych dzielnicach Londynu pojawiły się patrole policjantów przebranych za kobiety, ale Tom unikał atakowania wysokich, męskich „dam”, które wybierały się na spacer po najciemniejszych ulicach miasta.
Udało mu się „zbić” około 70 kobiet, zanim doszło do aresztowania.
Jeden z miejscowych handlarzy został uwięziony pod zarzutem tych czynów, po czym ataki ustały. Nie zachowały się żadne zeznania naocznych świadków jego procesu ani dowody winy sklepikarza, więc do dziś nie jest jasne, czy był to prawdziwy „Whipping Tom”, czy nie.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…