Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Według popularnego ostatnio nagrania prezydent Andrzej Duda ponieważ cytując...

Według popularnego ostatnio nagrania prezydent Andrzej Duda ponieważ cytując panią wiceprezydent USA Kamalę Harris powiedział „friend in need is a friend in dick”. To kłamstwo. Dołączone do wpisu nagranie jest zmanipulowane.

Na obraz z wczorajszej (10.03.22) konferencji prasowej wiceprezydent USA Kamali Harris i prezydenta Dudy nałożono dźwięk ze słowami, których w trakcie tego spotkania prezydent nie wypowiedział - przynajmniej zgodnie z udostępnionym przez KPRP nagraniem. Na filmie widać wyraźnie, że ruchy ust prezydenta nie odpowiadają słowom, które słyszymy. Mimo to nawet na tym zmontowanym nagraniu wyraźnie słychać, że prezydent poprawnie cytuje panią wiceprezydent, która rzeczywiście posłużyła się w czasie konferencji angielskim przysłowiem, odpowiednikiem polskiego „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Po angielsku brzmi ono
 "a friend in need is a friend indeed".

Prezydent Harris zacytowała to powiedzenie w momencie, kiedy dziennikarka amerykańskiego radia publicznego NPR, Asma Khalid, już pod koniec konferencji zadała pytanie na temat przyjmowania uchodźców, skierowane także do polskiego prezydenta. Andrzej Duda zawahał się, co mogło zostać odebrane jako sugestia, że jako pierwsza może odpowiedzieć pani wiceprezydent i to wtedy amerykańska polityk powiedziała, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w potrzebie po czym się roześmiała.

Link nagrania całej konferencji prasowej z udziałem wiceprezydent Harris i prezydenta Dudy znajduje się w źródłach. Interesujący nas fragment zaczyna się od 39’21”, po pytaniu, które zadała dziennikarka NPR Asma Khalid.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…