Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Murzyn zjadł bilet – popularna miejska legenda, w której Murzyn mści się...

Murzyn zjadł bilet – popularna miejska legenda, w której Murzyn mści się na obrażającej go starszej współpasażerce tramwaju/autobusu.

W tej legendzie do pojazdu (autobus lub tramwaj, w przypadku Warszawy pojawiło się także metro) wsiadł Murzyn, który zajął miejsce obok starszej kobiety. Kobieta zaczęła kierować w jego stronę rasistowskie uwagi. Murzyn nie reagował na zaczepki. Na kolejnym przystanku wsiadła kontrola. Podczas szukania biletów Murzyn zabrał kobiecie bilet i do zjadł. Na pytanie kontrolera, gdzie kobieta ma bilet, ona mówi „Murzyn zjadł bilet”. Kontroler dał jej mandat oraz uznał, że kobieta chciała zrobić z niego idiotę.

W mniej popularniej wersji zamiast starszej kobiety pojawiała się kobieta mająca około 40 lat, która obrażała wszystkich pasażerów.
 Po zjedzeniu biletu przez Murzyna, pasażerowie mu pogratulowali.

Motyw tej legendy pojawił się w niemieckim filmie krótkometrażowym „Schwarzfahrer” (Pasażer na gapę, to gra słów, bo dosłownie to „Czarny pasażer”) oraz w belgijskim „La dame dans le tram”.

Legenda ta była znana już w połowie lat 80. w Danii. W wersji niemieckiej zamiast Murzyna pojawiał się punk. W francuskiej wersji Murzyn mówił do starszej pasażerki „Następnym razem to ciebie zjem”.

W 2009 roku pewien Polak w akcie desperacji zjadł podrobiony bilet. Okazało się, że jego córka i koleżanka zostały wcześniej zatrzymane z fałszywymi biletami. Gdy policja wkroczyła do mieszkania mężczyzny, ten chwycił bilet i go zjadł. Pomimo tego, policja oskarżyła mężczyznę
 o zacieranie śladów przestępstwa.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…