Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Co się stało 14 lutego 2007 roku w piekarni "Pawełek" w Wołominie?

Co się stało 14 lutego 2007 roku w piekarni "Pawełek" w Wołominie? Według pasty, która zyskała ikoniczny status, właściciel piekarni zamordował trzynaście dzieci, a ich mięso sprzedawał nieświadomym klientom. O ile legenda jest zmyślona, tak nagonka na piekarnię jest realnym problemem.

Sprawa rzekomego morderstwa w wołomińskiej piekarni nabrała rozgłosu m.in. dzięki TikTokowi. Użytkownicy tego serwisu nagrywają na temat daty piekarni setki filmów, których łączna liczba wyświetleń przekroczyła 5,7 milionów. Niektórzy twórcy chwalą się tym, że nękają pracowników piekarni - dzwonią do lokalu, udając zainteresowanych zakupem produktów, po czym zadają pytania na temat "zbrodni".

Akcja z rzekomym morderstwem odbija się negatywnie na wizerunku firmy. W związku z tym piekarnia "Pawełek" opublikowała na Facebooku oświadczenie, w którym informuje, że: w związku z zaistniałym incydentem uporczywego nękania oraz rozpowszechniania nieprawdziwych i zmyślonych informacji na temat spółki zarząd Piekarnia Pawełek Sp. z o o skierował sprawę na policję jak i będzie wyciągał konsekwencje w myśl art. 190a kodeksu karnego.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…