Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
zarchiwizowany

W 2016 roku kilkadziesiąt instytucji i urzędów w całym regionie Lublina

W 2016 roku kilkadziesiąt instytucji i urzędów w całym regionie Lublina zalały wiadomości o rzekomym podłożeniu w nich ładunków wybuchowych. Początkowo były to te samy obiekty co w poprzednich przypadkach, czyli m.in. sądy, Urzędy Skarbowe czy też np. Izba Obrachunkowa. Do godziny 12 tego typu informacje dotarły do 22 obiektów na terenie naszego województwa.

W każdym przypadku powiadamiana była policja, często na miejsce w ramach zabezpieczenia przyjeżdżała również straż pożarna oraz ratownicy medyczni. Po południu podobne maile zaczęły otrzymywać kolejne instytucje, m.in. KRUS czy też niektóre z Urzędów Miast i Gmin. W wielu przypadkach dyrektorzy zarządzali ewakuację pracowników do czasu sprawdzenia budynku przez funkcjonariuszy.

Wiadomość o podłożonej bombie trafiła także do Urzędu Gminy w Fajsławicach. Jednak na miejsce nie przyjeżdżała ani policja ani też strażacy. Nikt również nie przerwał pracy, gdyż urzędnicy odczytali maila dopiero następnego dnia. Jak informują policjanci, wszystkie alarmy okazały się fałszywe. Trwają poszukiwania sprawcy całego zamieszania.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…