Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Powodzenia, panie Gorsky (ang. Good luck, Mr. Gorsky) – słowa wypowiedziane

Powodzenia, panie Gorsky (ang. Good luck, Mr. Gorsky) – słowa wypowiedziane rzekomo przez Neila Armstronga w czasie lądowania na Księżycu, tuż przed powrotnym wejściem do lądownika. Obecnie znane jako miejska legenda.

Zdanie to dotyczyło wydarzenia z dzieciństwa Armstronga. Miał on rzekomo grać w baseball z kolegą na podwórku, kiedy to piłka wpadła za płot sąsiadów. Wówczas miał usłyszeć rozmowę państwa Gorskych dotyczącą seksu oralnego. Pan Gorsky miał o to prosić swoją żonę. Ta miała mu odpowiedzieć: Seks oralny? Chcesz seksu oralnego? Będziesz miał seks oralny, gdy dzieciak sąsiadów pochodzi po Księżycu!.

Zdarzenie to Neil Armstrong trzymał przez lata w tajemnicy. Nie odpowiedział nikomu na pytanie, czego dotyczyły te słowa. Dopiero w Tampa Bay na Florydzie 5 czerwca 1995 roku rzekomo opowiedział tę anegdotę dziennikarzom tłumacząc, że państwo Gorscy już nie żyją i może już o tym mówić.

W Internecie legenda ta pojawiła się w połowie 1995 roku. Pod koniec 1995 Armstrong przyznał, że po raz pierwszy usłyszał tę historię w Kalifornii od amerykańskiego komika Buddy'ego Hacketta, który opowiedział ją jako kawał.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…