Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

27 czerwca 1988 r. na paryskim dworcu Gare de Lyon wydarzyła się tragiczna...

27 czerwca 1988 r. na paryskim dworcu Gare de Lyon wydarzyła się tragiczna katastrofa kolejowa: na skutek awarii hamulców, pociąg podmiejski nr 153944 uderzył w oczekujący na peronie skład,
 w wyniku czego zginęło 56 osób, a 60 zostało rannych.

Dochodzenie wykazało, że po tym jak jedna z pasażerek uruchomiła hamulec awaryjny (zorientowawszy się, że pociąg nie zatrzyma się na jej stacji), obsługa pociągu, chcąc przywrócić hamulce do stanu początkowego, przypadkowo odłączyła przewody hamulcowe od sprężarki w wagonie czołowym, zmniejszając siłę hamowania do zaledwie 12%. Na skutek tragicznego zbiegu okoliczności, obsługa nie odkryła swojej pomyłki aż do momentu gdy zatrzymanie pociągu przed stacją stało się niemożliwe.

Ofiar tego dnia mogło być znacznie więcej, gdyby nie bohaterska postawa maszynisty oczekującego pociągu, André Tanguy'a: oczekiwał on na przybycie swojego pomocnika, przez co jego skład wypełnił się podróżnymi oczekującymi na odjazd. W pewnym momencie Tanguy dostrzegł wyłaniające się z tunelu światła pociągu, pędzącego po tym samym torze na którym znajdował się jego skład, i zorientował się, że za chwilę dojdzie do zderzenia. Nie ewakuował się jednak, lecz złapał za słuchawkę interkomu i zaczął ponaglać pasażerów aby uciekali z pociągu. Tanguy pozostał na swoim posterunku do samego końca, ponawiając apel o ewakuację, i poniósł śmierć na miejscu, gdy pociąg 153944 uderzył w jego skład.
 Jego poświęcenie pozwoliło jednak uratować dziesiątki pasażerów,
 którzy tuż przed kolizją uciekli z pociągu.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…