Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Członkowie Kolektywu Wilczyc od ponad półtora roku prowadzili okupację fragmentu...

Członkowie Kolektywu Wilczyc od ponad półtora roku prowadzili okupację fragmentu lasu w Nadleśnictwie Stuposiany i blokowali prace leśne. Na obozowisko Kolektywu Wilczyc nalot przeprowadzili policjanci. Znaleźli w nim „narkotyki w dużych ilościach wskazujących na ich handlowe przeznaczenie, broń gazową i kusze” - informuje Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych. Zaznacza przy tym, że akcja policji nie była wynikiem jej działań. Z informacji, które przekazano Lasom Państwowym, wynika, że w trakcie akcji policji aktywiści byli agresywni.

Jak informuje DGLP fragment lasu, w którym Kolektyw Wilczyce przez ponad półtora roku prowadził okupację, jest w znacznym stopniu zniszczony i zanieczyszczony.

Grupa aktywistów rozpoczęła okupację lasu w styczniu 2021 r. Zablokowano m.in. drogę leśną, użytkowaną przez Straż Graniczną i GOPR, co miało utrudnić przeprowadzenie akcji ratowniczej. Aktywiści stawiali też barykady na przeciwpożarowych drogach leśnych. Mieli także zająć skład drewna należący do prywatnych osób. Skutecznie blokowali wywóz drewna przez prawie 10 miesięcy.

Ponad kontener śmieci wywieźliśmy z tego terenu na koszt Lasów Państwowych. Z tego, co wiem, wszystko zostało już zabrane i nie ma po tym śladu. Poza poniszczoną przyrodą, drzewami, ściółką i runem leśnym — podkreśla rzecznik Lasów Państwowych.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…