Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

W ostatnich dniach miał miejsce debiut gry Phantom Brigade zarówno na Steamie...

W ostatnich dniach miał miejsce debiut gry Phantom Brigade zarówno na Steamie, jak i Epic Games Store. W Polsce mieliśmy jednak do czynienia z dość kuriozalną sytuacją, ponieważ ceny na tych dwóch platformach znacznie się od siebie różniły. Na Steamie mogliśmy kupić PB za 111,19 zł, podczas gdy na Epicu dostępna ona była za 79,90 zł. Warto nadmienić, że oba sklepy oferowały 20-procentową zniżkę z okazji premiery.

Jednemu z użytkowników fakt ten się nie spodobał i poszedł się poskarżyć na forum Steama. Jego celem zapewne było obniżenie ceny gry na Steamie, jednak uzyskał on zupełnie odwrotny efekt.

Zacznijmy jednak od tego, z czego wynikała ta różnica w cenie. Otóż wynikała ona z tego, że autorzy skorzystali z rekomendowanej bazy cen dla danego regiony. Dowodem na to jest fakt, iż w takim USA gra zarówno na Epicu jak i na Steamie kosztuje tyle samo.

Wróćmy jednak do naszej sprawy. Valve ustalał swoje rekomendowane ceny dla gier na Steamie w momencie, kiedy polski złoty był niewiele wart w stosunku do dolara. Przez co Polacy mają obecnie do czynienia z jednymi z najwyższych cen na Steamie na całym świecie.

Co jednak wynikło z tej całej draki rozpętanej na forum Steam? Gra początkowo zniknęła z Epic Games Store, aby po czasie powrócić w tej samej cenie co na Steamie. Teraz więc wszystko się zgadza, a jeden Polak załatwił podwyżkę ceny gry dla całego narodu.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…