Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Witalij Iwanowicz Dworcow urodził się w 1907 roku w rodzinie słynnego wynalazcy...

Witalij Iwanowicz Dworcow urodził się w 1907 roku w rodzinie słynnego wynalazcy i pioniera kolejnictwa Iwana Borysewicza Dworcowa.

Mały Witalij, świadom tego, jak niezmierny wkład w rozwój transportu kolejowego wniósł jego ojciec, od dziecka pragnął pójść w jego ślady. Z tego względu, a po części z zamiłowania do solidnych posiłków, Witalij podjął studia na Politechnice, która słynęła z doskonałej kuchni. Wizja śledzi skąpanych w śmietanie i misy parującej kaszy jaglanej miały niebagatelny wpływ na wybór młodego Dworcowa.

Zainteresowania Witalija zaczęły wreszcie zdecydowanie ewoluować w stronę kulinariów, a żeby pogodzić studia, pasję i rodzinne tradycje postanowił on otworzyć w Moskwie pierwszą eksperymentalną restaurację przy budynku kolei. Był to rok 1936. Restauracja, na którą popularnie zaczęto mawiać „restauracja Dworcowa” szybko zasłynęła jako miejsce, gdzie dbałość o jakość posiłków idzie w parze ze skromnością ich formy. Aby proletariat czuł się w lokalu jak u siebie, zadbano o najdrobniejsze detale – od zapachów po bufetową uprzejmą jak wierna żona dzień po wypłacie.

Innowacja Witalija Dworcowa wkrótce zyskała popularność na całym świecie a niektóre jej przykłady można napotkać po dziś dzień. Szczęśliwy i bogaty Witalij odszedł z tego świata w progu swej pierwszej restauracji, zadławiwszy się ością, 15 czerwca 1969 roku.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…