Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Żydowska rodzina o nazwisku Karnofsky, która wyemigrowała z Litwy do Stanów

Żydowska rodzina o nazwisku Karnofsky, która wyemigrowała z Litwy do Stanów Zjednoczonych, zlitowała się nad 7-letnim chłopcem i zabrała go do swojego domu. Chłopiec został i spędził noc w domu tej żydowskiej rodziny, gdzie po raz pierwszy w życiu został potraktowany z życzliwością i czułością.
Kiedy kładł się spać, pani Karnofski śpiewała mu rosyjskie kołysanki, które chłopiec śpiewał razem z nią. Później nauczył się śpiewać i grać kilka rosyjskich i żydowskich piosenek. Z czasem chłopiec stał się adoptowanym synem tej rodziny. Pan Karnofsky dał mu pieniądze na zakup pierwszego instrumentu muzycznego, jak to było w zwyczaju w żydowskich rodzinach.
Później, gdy chłopiec stał się profesjonalnym muzykiem i kompozytorem, wykorzystał te żydowskie melodie w kompozycjach takich jak St. James's Hospital i Go Down Moses.
Chłopiec dorósł i napisał książkę o żydowskiej rodzinie, która adoptowała go w 1907 roku. Na pamiątkę tej rodziny i do końca życia nosił Gwiazdę Dawida i powiedział, że w tej rodzinie nauczył się "jak żyć prawdziwym życiem i samostanowieniem".
Ten mały chłopiec nazywał się Louis Armstrong.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…

Więcej faktów