
Źródło: en.wikipedia.org
Więcej informacji:
- W 2006 roku Donald Trump miał rzekomo jednonocne spotkanie z aktorką filmów pornograficznych, Stormy Daniels.
- Przed wyborami prezydenckimi w USA w 2016 roku, Michael Cohen, prawnik Trumpa, zapłacił Daniels 130,000 dolarów jako "ciche pieniądze" za jej milczenie.
- Cohen przyznał się do winy w związku z nielegalnym wkładem na kampanię Trumpa, co miało na celu wpływ na wynik wyborów.
- W 2023 roku ława przysięgłych postawiła w stan oskarżenia Trumpa za fałszowanie danych biznesowych oraz udział w nielegalnej konspiracji wyborczej.
- Trump został uznany winnym wszystkich 34 zarzutów, co czyni go pierwszym byłym prezydentem USA skazanym na podstawie przestępstwa kryminalnego.
- Afera wywołała szerokie zainteresowanie mediów i publiczności, angażując zarówno Daniels, jak i Trumpa w liczne postępowania cywilne.
Komentarze