Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Ascara

Zamieszcza fakty od: 5 listopada 2018 - 22:01
Ostatnio: 16 stycznia 2019 - 23:24
  • Faktów na głównej: 241 z 250
  • Punktów za fakty: 4263
  • Komentarzy: 2
  • Punktów za komentarze: 0
 
Na rzymskich bankietach za wyjątkowe przysmaki uważane były... – Na rzymskich bankietach za wyjątkowe przysmaki uważane były drozdy, koszatki, węgorze oraz gotowane ślimaki. Jeśli te dania skutkowały niestrawnością,
 celem poczucia się lepiej spożywano kiszoną kapustę.
Wielkie uszy słonia służą mu do schładzania się. Podczas delikatnego wachlowania... – Wielkie uszy słonia służą mu do schładzania się. Podczas delikatnego wachlowania się nimi, krążąca wewnątrz nich krew jest schładzana, następnie rozchodząc się po całym ciele.
W starożytnym Rzymie jadało się na wynos. Mieszkańcy kupowali czasami gotowe... – W starożytnym Rzymie jadało się na wynos. Mieszkańcy kupowali czasami gotowe przekąski na ciepło na ulicznych straganach.
W przypadku pławikoników to samce opiekują się złożonymi przez... – W przypadku pławikoników to samce opiekują się złożonymi przez samice jajami. Trzymają je w torbie lęgowej zlokalizowanej pod brzuchem, którą młode opuszczają po wykluciu.
Gdy w 1532 r. hiszpański odkrywca Francisco Pizarro pojmał władcę Inków... – Gdy w 1532 r. hiszpański odkrywca Francisco Pizarro pojmał władcę Inków Atahualpę, ten obiecał mu komnatę wypełnioną złotem w zamian za wolność. Pomimo przekazania skarbu, Atahualpa został zgładzony w 1533 r.